online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

10 Ahkam Kesilmiş

Kadınlar ve reklam

Bu sektörün, medyanın, televizyonun yarattığı bir adamım, ben de meme görmek isterim. Kate Upton’lu reklam görünce “ööeeff” derim. Döner bir daha seyrederim, elimde değil. Amma velakin bunun bir sorun olduğunun da farkındayım. Benim Kate Upton’a bakmamın değil ama bakmam için özel olarak üretilmiş, fabrike edilmiş bir video oluduğun farkında olmadan, gerçekliğin bu olduğunu gibi bir yanılgıya kapılıyor olmak büyük bir sorun.

Ufacık tefecik veletlerin kadın dediğin bu olması gerektiği, büyük memenin ufak belin en önemli norm olduğunu öğrenerek büyümesi sorun. Ufacık kızların kendilerine en büyük emel olarak bu kadınlar gibi olmayı seçiyor olmaları sorun. Hayat Victoria Secret defilesi olmadığı gibi pornolarda gördüğümüz seks seks değil. Bunu büyüdüğünde fark etse de insan, küçükken yerleşen değer yargılarını kırmak ve hayal kırıklığı ya da özgüven eksikliği kolay kolay düzeltilen bir nane değil.

Bu yüzden aşağıda ki TED videosu iyi seyredilmeli, anlaşılmalı, özümsenmeli ve ikinci videodaki oluşum desteklenmeli diye düşünüyorum.

Hürmetler.

Comments

 1. Serpico

  Bu sitede senden böyle bir yazı okuyacağımı ummazdım. Şaşırttın. Yadırgamıyorum. Sadece tebrik etmeden önce biraz şaşırdım. Bravo.

  • Eren

   Hayırdır, şimdiye kadar seksist ve iğrenç bir adam resmi mi çizdim?

   • Serpico

    Hayır; bu sonuca kendin vardın. Ben öyle bir şey demedim, ima da etmedim.

    • Eren

     eee niye şaşırdın o zaman?

     • Serpico

      Ben kötü biri olduğumu kabul etsem ve bunu bitirsek?

      • Eren

       Yok öyle demeyelim, günahtır, yazıktır.
       Ben yazdıklarımdan sesksist bir insan izlenmi veriyorsam ayağımı denk alayım diye sordum.

       • Serpico

        Hayır, öyle değilsin.

        • noone

         tabii ki sexist. neyi tartistiniz anlamadim.

         • Eren

          İşte bunların hepsi seks Utku.

 2. alper

  Beni de hasta ettiniz pislik herifler. O kadar biçimsel düşünüyorum ki, o kalıbın dışına çıkan kadınlara güzel diyemiyorum. Bunun nedeni yaratılan algı mı, takıntı mı emin değilim ama bu videoyu izledikten sonra bilinmezlik kayboldu biraz. Elbette kimse çirkin kavramını taşıyan bir şeyi görmek istemez ama doğal olmayan güzeli ortaya çıkaralım derken, bizlerin “güzel” kavramına şantaj yapılması çok kötü bir durum. Buna biz mi izin veriyoruz o da ayrı bir tartışma konusu tabi.

Ahkamlar

Switch to our mobile site