online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

4 Ahkam Kesilmiş

Gazetenin son çırpınışları

“Gazete hala en iyi reklam mecrası, TV ölmez, öldü diyen cahildir”. Gazete ve televizyon son nefesini verene kadar (en azından şu an ki formlarının son nefesi) tartışmaların sona ermeyeceği herkesin bir fikri olan bir konu bu… öldüler mi? aynı güçleri ile devam mı? Biz yeni yetme reklamcılar “TV öldü; long live the internet” diyenlerden, eski topraklar ise “olm daha dur, ağzın süt kokuyor biz ne ölümler gördük” diye diretenlerden oldu son zamanlarda.

İki tarafın da haklı olduğu konular yok değil. Buna burada çok girmek istemiyorum. Ama (dayanamadı) konvansiyonel reklam kanallarının kan kaybettiği gerçeğini göz ardı etmek zamanınızın geçtiğini kabul etmemektir ağalar. “Öldü” demek de cahilliktir. İki arada bir deredeyiz, ama gidişat belli.

Neyse, kan kaybının en çok yaşandığı mecra gazeteler. Onlar da bu gidişatın farkındalar tabii sadece bizim dehamız değil bunu görmek. Herkes kendi çapında hamlesini yapıyor. iPad, web sitesi neyse üç beş bir şeyler yapıyorlar. Yukarıdaki deney neyi kanıtlıyor bilemedim ama hoşuma gitti…

Comments

  1. alper

    buna da bayıldım

  2. melis

    Anlamadım neyı kanıtladıgını. Ipad’den de gazete okusa ya da tweet de okusa aynı sey olurdu.. Bu gazete ıle degıl okumakla alakalı..

  3. mert

    bence de ikna etmek isterken daha fazla soru işaretine yol açmış. bu olay sadece okumakla da alakalı değil. aynı şekilde arabanın içinde birisiyle konuşurken ya da televizyon izlerken bile dışarıda olup biteni kaçırmak mümkün.

Ahkamlar

Switch to our mobile site