online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bir Ahkam Kesilmiş

Bir tasarımcı troll'ü olarak Dove

İşte alın size bir sahtekar pezevenk marka daha. Vakti zamanında yaptıkları “real beauty” (bkz: aşağıdaki video) işini beğendik ya. Blöfleri tuttu ya, şimdi vurun kahpeye tadında diğer markalara bok atma halindeler. Sosyal sorumluluk ayağına diğer markaların retoucher’larına, tasarımcı ve fotoğrafçılarına troll’lük yapıyorlar.

Ha reklamda kadınların seks objesi olarak kullanılmalarına (ne kadar kadınlara bakmaktan hoşlansam da ve bazen blog üzerinden buna alet de olsam) son derece karşıyım. Daha da karşı olduğum şey kadın ya da erkek fark etmeksizin insanların imkansız sınırlara zorlanıyor olmaları. Daha ince, daha parlak, daha pürüssüz ve daha güzel giyinen insanlar olmak zorundayız ya… ne o gördüğümüz insanlar insan ne de o markaların yatacak yeri var. Yakın gelecekte bu kıvamda giden markaların nasıl kendi ayaklarına sıktıklarını göreceksiniz. Buyrun bu konuda Harvard Business Review’dan  bir makale, ilgilnenenler okusun.

Neyse hiç tutmadım ben bu eşek şakalarını. Sanki senelerdir ve hala Dove bu işin bir parçası değilmiş gibi. Ya da elin zavallı hiper çalıştırılan, über revizyon manyağı olmuş, kendi isteği dışında yaratmaya zorlanan tasarımcısının suçuymuş bu işler gibi onlara ders verme çabası… “Bir siktir git Dove” derler adama. Ama ben böyle yazınca annem kızıyor o yüzden ben demem.

 

Comments

Ahkamlar

Switch to our mobile site