online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

11 Ahkam Kesilmiş

Garanti in slow motion

Telefonda bir şirkete bir ulaşmak için; ona bas buna bas for ingliş pires nayn diye dolanmaya illet olan bir milyon kişi bulabilir ve efsane bir Facebook sayfasının admini olabilirim. Onun yerin Adamlar Yapıyor FB sayfasının admini olmayı tercih ediyor olmam tamamen zoru sevmemden.

Garanti de bu işin ne kadar iğrenç bir durum olduğunu anlamış olacak ki “tuşla değil konuşa konuşa yaşayın bu illeti” demiş. Daha denemişliğim yok o yüzden bok atmayayım ama eğer düzgün çalışmazsa insanı faizsiz bankacılık üstadı bir bankaya bile sürebilecek kadar zıvanadan çıkartacak bir durum yaratabilir. Yani ben “kredi” diyecem o kedi anlayacak “olsa dükkan senin Eren’cim onun yerine havale yapalım” diye önerecek falan. Eskisi gibi de değil ki telefonu oraya buraya fırlatalım sinirden, kırılırsa biterim.

Neyse gelişme güzel, gelişimin reklam filmi ise ayrı bir güzel. Bir de filmi “dijital ajans” adı altında bir olgunun çekmiş olması ise ayrı bir güzel. O hor gördüğünüz, inek muamelesi yaptığınız dijital ajanslar büyüdü de film çekiyor olm. En son kim koydu?

Comments

 1. oms

  bence berbat soyledigin hicbirseyi anlamiyor. insani telefon bankaciligindan sogutur.

  • Eren

   Ben biraz önce bir deneme yaptım, açıkcası söylediğim her şeyi anladı. Benim sıkıntım Garanti Müşteri Temsilcilerinin söylediğim hiç bir şeyi anlamaması ve çözüm üretememesi.
   “Şunu şöyle yapmak istiyorum kontrol edebilir misiniz?” diyorum, “yetkim yok” diyor. Yetkiliyi bağlatıyorum, “bilmiyorum, göremiyoruz “vs. Kredi Kartı limitimi arttırmak istiyorum. “Talebiniz rededilmiş” diyor, “ee neden diyorum” bilmiyorum göremiyorum lafları devam ediyor. Muhteşem bir banka…
   Sanırım değiştirme zamanı gelmiş.

 2. Burcu

  her şey iyi güzel de, bir de ‘tam olarak ne dediğinizi anlamadım, lütfen bir daha deneyin’ için film isteriz 🙂

 3. “sana hevelenin neyini godlayım bacım”

 4. Reklamcılıkta içinizdeki çocuğu öldürmemek önemli sanırım. Yazınızdan da bir çocuğun zekası ve hassasiyetiyle yazıldığı belli oluyor.

  • Eren

   Hassasiyetime, zekama ve içimdeki çocuğa deydirip, en son MIRC’de kalmış olması gereken “internette laf sokma” aksiyonlarına akşınız oldukça ironik. Hürmetler sayın Osman.

 5. İşte bu..
  Nihayet..
  Milleti kaz gibi yolmayı bilip, çağın nimetlerinden müşterisini yararlandırmayan, her yaptığı işi büyütüp, bunun için para sağan bankalara kapak olsun..
  Hadi bakalım diğerleri de yapmasın da görelim..
  Yapı Kredi batmak üzereyken, bankamatik çıkartıp paçayı sıyırmıştı..
  Neyse.. güzel iş.. dilerim aksamaz.

 6. ozgur

  açıkçası benim hiç inancım yok bu sisteme. kendımde bır bankacı olarak garantıden internet şifresi almayı beceremedim. kırk arama ve yuzlerce menu arası dolasırken pes ettık. bunu sözluye uyarlayınca da farkı olacagını dusunmuyorum.
  sözlu versıyonun deneyımını de turkcellde yasadım. en sonunda bır avmnın ortasında ınsanlar bana bakarken bagıra cagıra kufrederken buldum kendımı.

 7. Armağan

  insight oldukça başarılı, fakat oldukça kolaya kaçılmış. Bunu iddaa da yapmıştı. Evet başarılı bir kamera ve başarılı bir görsellik. Ama daha kullanıcı deneyimli bir dille, daha içimizden ve akılda kalıcı olabilirdi diyorum.

 8. Armağan

  3 defa başarılı demişim, alternatif sıfatları çalışıyorum. 🙂

  • Eren

   Olsun, başarılı bir insan olduğun başarılı yazılmış bu başarılı yorumundan belli. Başarılarının devamını dilerim.

Ahkamlar

Switch to our mobile site