online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

NYC 1993: Experimental Jet Set, Trash and No Star

Şahane bir iş. Düşünene, hayata geçirene, onay verip parasını verene şapka çıkartıyor, elini sıkıyorum. Tek başına, “NYC 1993: Experimental Jet Set, Trash and No Star” sergisi bile zaten taktir edilmenin ötesinde bir çalışma.

Sonra ben yabancı hayranı oluyorum, adamlar yakın geçmişlerinde yaşanan karanlık işleri, hataları, skandalları “ayıptır, sonra yabancılar ne der, bir Amerikalı’nın bir Amerikalı’dan başka dostu yoktur, bir Amerikalı dünyaya bedeldir” gibi saçma sapan laflarla halı altına süpürmek yerine bu işin üzerine gidiyorlar, sadece sergi açmakla kalmıyor, ellerinden geldikçe bu işi genele yaymaya, çoğunluğa ulaşmaya çalışıyorlar. Bu işlerin döndüğü vakitlerde üretilen işleri koruyor, sergiliyorlar. İnsanlar o zaman ne hissetmiş, ne demiş, ne anlatamaya çalışmış unutulmasın diye yırtınıyorlar. Niş bir şey olmasın, çoluk çocuk, zengin fakir herkes görsün öğrensin istiyorlar. Adamlar Vietnam Savaşını da öğreniyor, biliyor, hesaplaşıyor. Başkanlarının vuruluşu üzerine de gidiyor. Peki  neden bizim okullarımızdaki tarih dersleri Cumhuriyet’in ilanı ile bitiyor?  O zamandan sonra kayda değer bir şey olmamış mı bu ülkede? Yabancı hayranıyım arkadaş…

Serginin promosyona kaçan enstalasyonuna gelince, bence muhteşem bir fikir. Şu sıralar NYC’ye gidecek varsa mutlaka iki dakika durup bir iki tanesini denemeli derim.

Ahkamlar

Switch to our mobile site