online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

2 Ahkam Kesilmiş

Rorbert Rodriguez Blackberry'i yaratıcı yapabilir mi?

Şu söyleme ne dersiniz? “Yaratıcı adam, reklamcı, müzisyen, sanatçı iPhone kullanır, bankacı, ekonomist, muhasebeci Blackberry kullanır”. Doğru ya da yanlış kafalardaki algı bu. Belki ilk oturuşta bu böyleydi; ilk başta Blackberry jpeg açamıyor, video oynatamıyordu.

Şimdi durum bu değil, iPhone’nun yaptığı her şeyi Blackberry de yapabiliyor ama yukarıda bahsettiğim algıyı kırmak zor. Reklam denilen tüm sektör de bu cins işlerle uğraşıyor. Markanız müşteriler tarafından “babamın markası” olarak mı algılanıyor? Hemen rap’li rock’lı reklam filmi çekelim. Teknolojiye uzak mı konumlanmış markanız? O zaman sizi “Space Odyssey”  havaları paklar.

Blackberry de aynı kafalara gitmiş, aynı kör göze parmağı saplamış. “Yaratıcılıktan uzağız” diye karar vermişler, “insanlara bizim de yaratıcı olduğumuzu nasıl anlatırız?” diye sormuşlar ajansa. Ajans da cevaplamış; “Robert Abi gelsin, bize ne kadar üretgen bir insan, nasıl enginlere sığmayan bir yeteneği ve üretme aşkı olduğunu anlatsın. Sonra da bütün bunların alet edevatla bir alakası olmadığını telefonla bile yapılabileceğinden bahsetsin. Hemen akabinde “yaaaee bizim bir de yarışmamız var, benim bitmemiş işlerimi siz bitirin canlarım” desin”. Hayat bayram olsun.

Robert’in Blackberry’i yukarı çekmesi beklenirken, bence Blackberry Robert’ı aşağı çekiyor. Olmadı Robert, su testisine dolmadı Robert. Niye? Çünkü proje gerçekten “cool” ama insanlar bunu iPhone’ları ile yapacak ve Blackberry sitesine upload edecekler. Proje güzel, trailer Rodriguez severler için öp de başına koy style… Bitsin bütün iş onu da yayınlayacağım. O zamana kadar takip etmek istyenler varsa Keep Moving Project’in Project Green Screen ayağı bu, Youtube Channel’ı da şu.  

Comments

  1. required

    rorbert ney oç?

    • Hello! adkfbde interesting adkfbde site! I’m really like it! Very, very adkfbde good!

Ahkamlar

Switch to our mobile site