online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3 Ahkam Kesilmiş

Hangi kaldırımdan bahsediyorsunuz?

Kaldırım Nedere? gayet güzel bir sorumluluk sahibi bir girişim. Yapmak istedikleri iş, seslerini duyurmaya çalıştıkları konuyu canı gönülden destekliyorum. O kadar destekliyorum ki pratikte yapılması imkansız bir “user generated content” içeren kampanyalarını ve über didaktik, bir o kadar sıkıcı videolarını yayınlıyor üzerine destek de veriyorum.

Keşke biraz daha “harekete geçirici”, biraz daha ses getirecek bir kurgu çıksaymış ortaya ama buna da şükür. En azından bir kaç insan daha böyle bir sorunla karşı karşıya olduğumuzun farkına varır. Ama yine de desteğinizi esirgemeyin, alın o bantlardan kullanın.

Mesela, Olimpiyatmış, İstanbul’a yakışırmış… İstanbul bana bile yakışmıyor, Olimpiyat bizi ne yapsın. Nerede yürüyecek o Japon, İsveçli ve Uruguaylı sporcular? Onlar bizim gibi taksilerin vızıldadığı sokaklarda fink atıp durmasını bilmez. Onlar adam gibi kaldırımda yürür… Korna falan duyarlarsa kalp krizi geçirip, düşüp ölürler.

PS: Vidyo ne ya? Video olmasın o? Yalvarırım düzeltin onu canlarım, ciğerlerim.

Comments

 1. ozlem

  bir arkadaşım, “anne olunca anladığım tek şey; İstanbul sokaklarının ne kadar korkunç olduğu” demişti. zira bebek arabasıyla bir yerden bir yere gitmek bir eziyetmiş, çekmeyen bilmezmiş.
  bu çaba güzel. ne var ki, istanbul’un her yeri “kaldırım nerede?” bantları ile kaplansa bile az.

 2. serhat

  gercekten bebek arabasiyla dolasilabilecek bir kent degil Istanbul. ilk kurulumundan beri dar sokak anlayisi tercih edildiginden simdi araba ve yayalarin hepsine birden gecis saglayamayan bir buyuk koy. Herkes kendi kafasina gore kaldirim yapmis, hicbir standard yok, ustune bir de yokuslarla gelen inis-cikislar eklenince tam bir cehennem oluyor yayalar icin. Istanbul yaya onceligi olan bir sehir degil, araba onceligi olan bir yerlesim ne yazik ki..

 3. kemal

  bebek arabası +1 diyorum.

  kızıma çarpacaklar anacııım

Ahkamlar

Switch to our mobile site