online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3 Ahkam Kesilmiş

Güzellik algısı...

| 16 . 04 . 2013

Dove’un son yıllarda devam ettirdiği yeni “güzellik” konumlandırmasını beğenmemek, onunla kendini özleştirmemek elde değil. Bu çıkış noktasından çıkarttıkları her işin arkasında olduğumu söyleyemem ama genel hatları ile destekçisiyim. Arada sırada çıkan işler samimiyetten uzak ve eleştirdikleri “sahte güzellik” anlayışından beter sahtekarlık kokuyor. İşin kokuşması da oradan geliyor bana kalırsa, samimiyetle sahtekarlık yapan adamdan direkt üçkağıt yapana nazaran daha çok iğreniyorum.

Yukarıdaki iş gerçekten samimi ve içten gözüken bir iş, o yüzden altına imzamı atarım  (beğenmediğim Dove işi için buraya tıklayalım). Daha dün konuşuyorduk, kadınların reklam ve popüler kültür ile ne kadar ezildiğini biz erkekler yeteri kadar idrak edemiyoruz diye. Düşünün kadınların yaşadıkları baskının tadını ancak Biscolata Erkekleri televizyona çıkınca alabiliyoruz. Ne kadar Gizem; “O adamlar o kadar da yakışıklı değil” dese de içten içe benden yakışıklı olduklarının ve fiziksel olarak ne kadar farklı dünyalardan olduğumuzun farkındayım. Aklımdan bir saniye bile olsa “ulan kadınlar bunları beğeniyorsa beni ne yapsınlar” diye geçiyor… Düşünün kadınlar bu tür bilinçaltı mesajlarıyla bombardımana tutulmuş durumdalar. Dergiler, filmler, reklamlar, internet “gerçek” olmayan kadın imajları ile dolu… Bu iş nasıl biter, nasıl bu yavşaklık, bu yalanlar prim yapmamaya başlar bilemiyorum ama yazık bu insanlara. Ama en önemlisi çocuklara yazık; güzellik algıları bu normlarla şekillenmemeli diye düşünüyorum.

Dove güzel bir damar, iyi bir duygusal bağ yakalamış durumda. Efsane bir konumlandırmaları var. Aslansın stratejik planlama ekibi. Lakin söylemeden geçemeyeceğim. Burada böyle konuşurken bazı bazı photoshop’a bandırılmış görselleri hala yayınlıyorlar. Olmuyor, yetmez ama evet.

Comments

Ahkamlar

Switch to our mobile site