online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3 Ahkam Kesilmiş

Reklamcılar üzerine psikolojik anket yapıyoruz gençler!

| 22 . 04 . 2013

İşimiz full time tüketici psikolojisinin orasını burasını kurcalamak. Ama bizim kafalar nasıl diye düşünen yok? Dün Bilkent Üniversitesi’nden bir son sınıf öğrencisi “bitirme tezi kapsamında “paternalism” adlı liderlik tipinin reklam sektöründe ne kadar etkili olduğuyla ilgili bir çalışmada bulunuyorum.” diyerekten bir anket gönderdi. Reklamcılar Vakfı’na da başvurmuş, ajanslara göndermiş anketi falan ama pek sallayan olmamış.

En az 50 kişinin doldurması gerekiyormuş işin sağlıklı bir değerlendirmeye çanak tutabilmesi için. Ben malımı tanırım, yarın tatil. Patronlar da net tatile gitmiştir. Bugün sallamasyon geçer, bir el atın da sektörü yönetenler babacan mı, faşo mu, egosantrik mi, bipolar mı yoksa şizo mu, nedir bilelim. Yöneticilerimizin bilinç altında neler yatıyor biri parmaklayabilsin. Hadi canlarım, hadi güzellerim. Hürmetler.

http://reklamsektorundeliderlik.wordpress.com/

Comments

 1. Yağmur

  Özgün bir konu seçmiş arkadaş ve çok da önemli.
  Bu sektörde, yöneticinin en son düşüneceği şey belki de çalıştırdığı insanın psikolojisi. Koşulların sağlıksızlığı, maruz kalınan muameleler toplamında bir miktar mobbing bu sektöre girmek isteyenlerin şaşırmaması gereken durumlar…Bu zamana kadar el atan olmadı başım ağrımasın diye ama hergün herkes baş ağrısı çekiyor:)
  Ben doldurdum anketi, daha kilit sorular eklenebilirmiş tabi.
  Herkes doldurmalı!

 2. konu güzel, sorularda hafiften emin misin bak bu kez yerini değiştirip sorayım da emin ol havası sezdim ama cevapları klasik yapmadığı iyi olmuş bunca kreatifçiden gelebilecek yanıtları analiz etmek onu çok zorlayabilirdi 🙂 yaptık bir hayır, hadi bakalım

 3. alper

  ben de doldurdum

Ahkamlar

Switch to our mobile site