online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

7 Ahkam Kesilmiş

Yasaklarla alt edemeyeceğin şeyler

| 25 . 05 . 2013

image

 

Efes Türkiye’nin yetiştirebildiği ender markalardan biridir.  İçen de, başka markayi tercih eden de sahiplenir Efes’i. Londra’da denk gelince sevinirsin. Elin yabancisi takdir edince hoşuna gider. One Love’la (başındaki Efes’i cikartman hiç bir işe yaramaz biz yine ne oduğunu biliriz) bizi mutlu eder ama Efes Blues Fest’le Türkiye’nin İstanbul’dan ibaret olmadığının farkında oduğunu da bize her sene gosterir. Sense böyle bir oluşumu, Anadolu’ya caz göturen bir festivali ‘gençleri koruyom ben yaa’ diyerek durdurursun. Vizyonun budur, sana da yazıktır aslında. Iki kişi bira içmesin aman, bunu durdurmak icin muziği de engellersin, halkının gelişimini de Ama Efes, One Love’da guç kaybetmediği gibi, takımımın adını değiştirdiğinde taraftarı eksilmediği gibi logosuz da duruşunu sergiler. Ajansına da, yoneticine de helal olsun Efes.

Comments

 1. alper

  bravo

 2. umut

  Gözlerini kapatıp gerçeklere, güzelim doğayı katletmek pahasına, termik santral de yapar bunlar!..

 3. Yavaş adımlarla, sağlam bir şekilde değiştirdiklerini sanıyorlar bu ülkeyi. Sadece son 2-3 hafta içinde yapılanları hatırlayın. Alkole yasak getiriyorlar. Ankara metrosunda insanlara ‘ahlaklı olma’ çağrısı yapılıyor. Ülkenin bir ucunda insanlar katlediliyor ama iki gün sonra olanlar önemsizmişcesine unutturuluyor. Evet, onlar güçlüler ama burası da bir o kadar büyük bir ülke. Ne yapmaya çalıştıkları o kadar göz önünde ki. Tek güvencemiz, artık farkında olan ve sırf bu ülkede doğduğu için kendini ona borçlu hisseden ve onun için savaşabilecek insanlar. Bu şekilde sığ ve vizyonsuz politikalarla geriye sürükleyeceklerse bu ülkeyi pek başarı olamayacaklar.

 4. falanfilan

  Efes’in sloganı da cuk oturmuş 🙂

 5. BiraFM’de hepsine yerimiz var. Buyursunlar gelsinler. Malesef dijital, son kale.

  • Eren

   Ben yanlış anlamadıysam bundan sonra dijital kalemiz de düştü

   • Dijitalde klasik mecra kadar bir engel henüz yok. Yeşilay E-linç Timi kurulana kadar en azından. Ha ne, eşantiyon dağıtamazsın, ödül veremezsin, parti düzenleyemezsin vs. Ne kaldı diyeceksin, kalıcı bir markayı anımsatıcı diğer tüm unsurlar. Bizimki görsel ağırlıklı bir site olduğundan binbir yolumuz var. Yasağı bile her gece 22’de protesto ediyor üzerine eğleniyoruz. Asla susmayan deli bir kitlemiz var, ki buna ben hala şaşırırım. 🙂 Kısa vadede, sistemin & yasakların çatlaklarını bulmak dışında yapacak başka da birşey yok kanımca..yine de umarım google’da ‘bira’ aramazlar 🙂

Ahkamlar

Switch to our mobile site