online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Reklam hiç bir zaman, sadece reklam değildir!

| 03 . 06 . 2013

 

Reklam hiç bir zaman sadece reklam değildir, reklam George Lois’in önderlik ettiği kampanya ile Rubin Carter‘in özgürlüğüne kavuşmasında olduğu gibi kültürel ve sosyolojik bir etkendir. Varlığı kadar yokluğu da tahrip edici bir güçtür.

İşin ucunda para var, hiç bir marka ya da reklam ajansından direkt olarak bu direnişe TVC çekerek ya da ilan çıkartarak destek vermelerini isteyemeyiz. İsteriz aslında ama yapmamalarını da doğal karşılarız. Benim kişisel olarak beklentim, eğer bize şimdiye kadar “Yerli Malı Yurdun Malı Herkes Onu Kullanmalı” dediyseniz, bugünlerde bize destek vermelisiniz. Her şey normal, asayiş berkemal değil. Genel geçer bir günmüş gibi yapamazsınız. Televizyon kanalları ve hükümet belki bizim sokaklardaki sesimizi susturabilirler, yokmuşuz gibi yapabilirler. Ama akan paranın suyu kesildiğinde sokaklarda olanlar ceplerine yansıdığında sesimizi duymak zorunda kalırlar.

Reklam vermeyi, her şey normalmiş gibi yapmayı kes! Eğer 3 gün sonra markanı satın almamı, yarışmalarına katılmamı istiyorsan bugün etrafında olan bitene tepki ver! Yabancı markadan farkın olsun! Benden biri olduğunu göster.

PS: Okuyanlardan ricam, bu talebimizi mümkün olduğunca yayın. Ne kadar çok ses çıkartırsak reklamverenler üzerinde o kadar çok baskı kurarız!

Ahkamlar

Switch to our mobile site