online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

4 Ahkam Kesilmiş

Reklamdan kaçış yok! Uyuyan adamı da rahat bırak, ayıp denen bir şey var.

| 03 . 07 . 2013

Artık ne kadar reklamsever bir arkadaş olduğumu anlatmaya gerek olmadığını varsayıyorum. Yani benim babam reklamcı, anam vakti zamanında reklamcıymış, ablam ex-reklamcı şimdinin “müşterisi”… kanımda var anlayacağınız.

Amma ve lakin bazı bazı “yuh” diyorum, arkadaş uyuyan adamı da rahat bırak, ayıp denen bir şey var. Tamam kullandığın teknoloji muhteşem bir şeymiş, fikir olarak da, yani birine bir şey sattırma yöntemi, diğer markaların önüne geçme adımı olarak dahice bir iş ama içimdeki insani etik duygular kızgın, direnmek istiyor. Artık outdoor’lar, guerilla marketing, youtube videosu öncesi reklam derken gerçekten gözümüzün açık olduğu her an bombardıman halindesin/deyiz. Gözümün kapalı olduğu an bırak benim olsun. Bombardımanı artık kanıksamış durumdayım ama en azından beni mutsuz etme arkadaş, Banksy’nin de dediği gibi “kız arkdaşımı kendine güvensiz, beni yetersiz ve doyumsuz bir hale getirme” rica ediyorum. Elindeki manipulasyon gücünü beni mutlu etmek için kullan, mutsuz etmek için değil. Gerçi galiba mutlu insan tüketmiyor, işin boktan yani bu.  Şurda iğrenç bir adam konuşacağına müzik çal, “sponsored by” olsun mesela…

 

Comments

  1. melis

    “Mutlu insan tükemiyor” Çok doğru laf.

  2. Kesinlikle katılıyorum. Bu kadarı da fazla bir davetsiz misafirlik durumu. Bu reklama maruz kalsam çok sinirlenirdim.

  3. desiree asena

    yakın bir arkadaşım reklamlar boş yere hafıza harcıyorlar dava açacağım diyordu.

  4. güzel fikir katılıyorum arkadaşım bilgilendirme için teşekkür ederim

Ahkamlar

Switch to our mobile site