online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

4 Ahkam Kesilmiş

Santa for your vagina

| 30 . 07 . 2013

Kişisel olarak bunu komik, komik olduğu kadar yararlı görüyorum. Regl olmanın utanılacak, saklanılacak, gizli saklı yapılacak bir durum olmadığını düşünüyorum. Çocuk yaştakı kızların ağızlarının ortasına atılan tokatla tanışmalarındansa, regl ve türevi durumlarla bu şekilde haşır neşir oluyor olmasını kesinlikle tercih ederim. Bu işin “hamile kadın kendisini eve kapatmalı” mealli yurdumunun 1 milyon en şahane gündemnden biri olan tartışmanın üzerine gelmiş olması şahane olmuş bence. Konu hakkında yorumlarınızı merak ediyorum. Youtube’da farklı tartışmalara çanak tutmuş iş, biri diyor “iğrenmiyorum ama özel hayat, kendilerine saklasınlar” başka biri diyor ki “günah lan günah” öbürü benim gibi düşünüyor “bu işlerin normalleşmesi gerek” diyerek tartışmaya katılıyor. Siz ne diyorsunuz?

 

 

Bu arada bu işin sadece Türkiye’de bu halde olduğunu düşündüğümü ya da iddia ettiğimi sanmayın; bu iş her yerde aynı acaiplikte

 

 

PS:  Bu da HelloFlo‘nun websitesi

Comments

 1. Betul

  Japonlar adet olan kız çocuklarını aynı bizdeki sünnet töreni gibi bir törenle kutluyor diye biliyorum. 11 yaşındayken sınıfta ilk adet yaşayan kız olarak ne hissedeceğimi bilememiş, korkmuştum. Bütün kızlar utana utana gelip bir şeyler soruyorlardı. (Utanılacak bir durum varmışçasına) Bayıldım valla, böyle kampanyalar çoğalsın. Ha bir de, Dünya Barışı istiyorum tabiiki phfşkbsşb

 2. Merve

  TR’de özellikle ortaokul liselerde ciddi problem kız çocukları için. Çünkü ebeveyn yardımcı değil çocuğuna. kesinlikle bu tip işler artmalı ama mahremiyet kısmına da katılıyorum.

  Ped reklamları da ilk tvlerde dönmeye başladığında cık cık cık ederdi millet şimdi normalleşti, bu da başta tepki görür ama zamanla normalleşir. sadece çok sulandırılmamalı yapılırken ozaman amacına ulaşamaz.

 3. nergis

  Net hatırlamıyorum fakat, sanırım 9. sınıftaydım (tam 11 yıl olmuş). okulum 1 kadın doğum uzmanı, 1 çocuk psikologu ve 1 rehberlik uzmanının katıldığı “adet dönemi” konulu bilgilendirme toplantısı düzenlemişti. toplantıya bütün öğrencilerin katılması zorunlu tutulmuş, herkese bu döngünün normal ve sağlıklı olduğu anlatılmıştı. takip eden günler, haftalar ve yıllarda okulum kız öğrencilerinin tuvalet kapısından kafasını uzatıp, kız/erkek koridorda gördüğü herhangi birinden “bilmem kim de ped vardır, benim için isteyebilir misin lütfen?” ricalarına ve “tabii ki hemen getiriyorum” cevaplarına şahit oldum. şimdi bu kafalar büyüdü ve bu kafalarda minikler yetiştirecekler. böyle böyle çoğalır, regl tabusunu da tarihe gömeriz diye umut ediyorum.

 4. Kızlara ve erkeklere okullarda eğitimler veriliyor ancak bunu milli eğitimden öğrenmek gerekiyor, gizli saklı olması konusunda arkadaşlarımdan bildiğim kadarıyla şunu söyleyebilirim o zamanlar canları çok sıkkın olduğu için hiç birşey yapmak istemiyorlar. Bana kalırsa arkadaşları ile zaman geçirmeleri o dönemi kolay atlatmalarını sağlayabilir. Gizlilik konusunda ise çok abartılmadan sadece kızların ve eşlerin kendi aralarında bir konu olduğunu düşünüyorum.

Ahkamlar

Switch to our mobile site