online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

19 Ahkam Kesilmiş

Bu kızı tanıyabildiniz mi?

| 14 . 08 . 2013

Kızın kim olduğunu bilene C-section CEO’su öpücük veriyormuş…

Comments

 1. Secil

  lana del rey? 🙂

 2. Nini Nileud

  Müthiş iş!

 3. evre

  Şu ana kadar izlediğim en kötü Coca-Cola reklamı. Kazara Vendy Clark izlese nasıl açıklayacaklar acaba çok merak ediyorum. “İstediği mesleği seçememek ülkemizin kanayan yarası,o yüzden bizde bu kız gibi olma sıfırla diyoruz gençlere” diye mi açıklayacaklar ? Asıl bu fikri bulanı güzelce öpmeli C-section ın Ceosu.

  • @evre

   Evre yeterince tercüman olmuş duygularıma.

 4. cem doruk

  bayildim!!! valla onun bunun lafina aldiris etmeden, hayatta ne istiyorsan onu yapmak lazim galiba amk.

 5. coca cola değilde yenibiriş yada kariyer.net reklamı olmalıymış.

 6. mert

  muhtemelen zengin bir ailesi yoktu ve saçma insanlar tarafından “sömürülmek” istemiyordu.

 7. Armağan

  piyanodan sonra hayatını sıfırlamış işte. bence ters olmuş.
  hakkaten “ay canıım olmuş”.
  bir de dış ses “sıfırla” demeden önce yarım saniyelik boşluk lazım.
  ekrandaki “sıfırla” yazısı tutturucam diye yutmuş kelimeyi.

 8. siyabent bülend

  @evre galiba bu yüzden istediğiniz mesleği seçemezseniz böyle olur değil, caydırıcı arkadaşlara kulak asmayın mesajı içeriyor reklam. birde cocacola değil zero reklamı.

  @cem doruk gerçekten milletin ne dediğine bakmamak lazım. neyi seviyosan onu yapcaksın.

  • evre

   reklam sahiplerinin mesajını değil, kendi algıladığımı söyledim. ayrıca “sıfırlamak” la “insanların dediklerine kulak asmamak” arasında lineer hiç bi ilişki olmadığı gibi seslendirme olmadığını anda reklamdaki “mesajı” kaç kişinin doğru algılayabileceği de muamma.

 9. cem doruk

  @siyabent ben reklami cok begendim ama armagan’in ses yorumuna katiliyorum. ayrica ben neyi begeniyorsam onu yapiyorum zaten, reklamin bana solemesi yeterli birde senin soylemene gerek yok. tskr

 10. Elçin

  Coca- cola’nın her zamanki süper işlerinden olmamış, son ana kadar kariyer. net reklamı sandım. Çağrı merkezinde çalışan arkadaşlardan tepki almaya da müsait 🙂

 11. Yiğit

  Karın doyurmaz, arkadaşları dedi falan bölümüne de gerek yok bence. Olamazsın dediler olmadı. Dinleme, hayatı sıfırla gibi daha “just do it” bitebilirdi. Cola dili değil, kariyer filmi gibi falan… Evet, doğru. Ama etkili ve “evet a.q.” bir iş. Devamı gelirse aynı karamsar tonda belki biraz daha etkili ve anlamlı olur.

 12. ebru

  Piyano çalmayı öğrenecek kadar kültürlü, varlıklı bir aileden çıkan bir genç kız, çağrı merkezinde çalışmaz muhtemelen.
  Bunun yanı sıra kariyeri için çağrı merkezinde çalışmayı seçen insanlara da ayıp olmuş.

 13. serdar kara

  Fikir güzel. Ama metin çok zayıf, amatörce hemen ilk akla gelen kelimeler. Gereksiz uzunlukta kısa bir vurucu cümle işi kotarırdı.

 14. Mert

  bu tür kararları vermek, reklamda romantize edildiği kadar kolay değil. sanatla uğraşmak özellikle bu ülkede belli bir tuzu kuruluk gerektiriyor. kaldı ki ülkeden bağımsız olarak düşünürsek de, sanki sistem harika da bireyler cesaretsizliğinden ötürü bu tür kararları veriyorlar gibi yansıtmak bana hiç etik gelmiyor. bu film açık açık çeşitli nedenlerden ötürü bu tür işleri yapmak zorunda kalmış insanları utanmadan loser ilan ediyor.

  tartışma yaratmak açısından tansiyon noktası doğru olabilir fakat markanın durduğu yer ciddi anlamda sıkıntılı.

 15. Ya biz bu “Inspirational shit” (iyi anlamda) diyebileceğimiz, insana “Çekip gidicen aslında var ya” dedirtip; temelde iş yerinde performans artışı, kredi kartında limit artışı ve sadece 8 saat uyku için gelinen evlerde kira artışı sağlayan; reklam, şarkı ve filmlerin numaralarını iyi biliyoruz. (taze bkz. The Secret Life of Walter Mitty)

  Ancak bu işleri gördüğümüz anda uçan tekmeyle dalmadan önce -ki Nike, Adidas ve Diesel’e henüz dalanını görmedim- bu motivasyona gerçekten ihtiyacı olan insanları unutmamak gerekiyor. Onlar gizli saklı dolaşıyorlar, yani bu kızdan/delikanlıdan var gerçekte, sen de biliyorsun; sırf 80’lerden gelen jenerasyonun yarısı gençliğinde tiyatrocu, müzisyen, karikatürist, fotoğrafçı, modern dansçı vs. olmak istiyordu. Cartcurt Bankası Bilgi Sistemleri Proje Yönetim Ofisi Destek Uzmanı Asistanı diil. (Burada küçümsenen “iş tanımı” değil, “iş” tanımı)

  Yani özetle, benim gözüm, rakı sofrasında “O lafı etme, Halil..” sözüne dolarken, onunki İş Bankası Maximiles reklamındaki sıkışmış hayata dolabiliyor. O yüzden bence bu reklamlar olmalı ve evet dozunu kaçırmayacak biçimde sömürüye devam da etmeli. Zero’nun bu “Sıfırla” muhabbetinin temeli de açıkça buna dayanıyor. Ha uygulama, metin vs güzel mi tartışılır; hatta bence kim kimin işini daha iyi yapıyor diye, digital ajansların reklam filmleri ve reklam ajanslarının digital işleri tamamen ayrı bir konu olarak ele alınmalı. Ama motivasyon ihtiyacı olan profile, bullseye ulaşabildiği için bence diğer Coke reklamlarıyla kıyaslanamaz. Tezgah başka, ürün başka.

  Son olarak eğer ki video, 93’te çekilmemişse yada hiçbirimizin aklına “geçen gün çekilmiş olabilir” düşüncesini getirmediyse, teknik olarak da başarılı sayabiliriz. 27 Mart 1993, Cumartesi’ymiş. Gerçekten veli gösterisi de olabilir. Sesine kurban.

 16. Ya kızın gönlündeki meslek Call Center elemanı olmaksa? Küçükken minibüs muavini olmak isterdim hep. Belki de bugün çok muhteşem bir muavin olabilecekken grafik tasarımcı oldum. (:

 17. Turgay

  kokakolaya bağlamasalarmış iyiymiş, ne alaka kokakola?

Ahkamlar

Switch to our mobile site