online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

7 Ahkam Kesilmiş

Çakma var çakma var...

| 17 . 10 . 2013

Nescafe “3’ü 1 arada”nın yeni reklam filmi beni biraz üzdü, Snickers globalde “açken sen sen değilsin” kampanyasını yaparken, hatta yapmakla kalmadan herkesi “hehehoheh olm çok iyiymiş” dedirtirken çıkıp da aynı konumlandırmanın, aynı çıkış noktasından yola çıkarak işin vasatını yaparsanız hoş durmuyor açıkçası.

Ha “x olmadan aslında kendini bulamazsın, performansın aynı olmaz” vs. bunlar yeni çıkış noktaları olmayabilir ama iki filmin benzerlikleri de “yok orada tüylü bamya diyor, bizimkisi kızı erkek-kız gibi görüyor alakası yok” diye savunulamaz. Bildiğin aynı şeyin başkası.

Peki aynı konumlandırma, aynı çıkış noktasıyla nasıl mı film yapılır, ahan da böyle…

Comments

 1. Ayrıca, Snickers’in yeni yayımlanmayan başlayan Joker’li reklamı çok kötü.. Bizim “Tüylü bamya” jokerin yanında çok çok iyi ve kaliteli…

  • Eren

   Emin değiim ama galiba “joker” de yerli malı yurdun malı…

 2. Furkan

  Aynen katılılıyorum, funny coffee nin işine de bayıldım (:

 3. Deniz

  Acıkınca kafan Dominos’a gider de bu aileden değil mi sence?

  • Eren

   Yok ya, bence “karının acıkınca hemen aklına Domino’s gelir, başkasını düşünemezsin” konumlandırması ile “aç ya da kahvesiz kalınca başka bir insana dönüşürsün, hayatına düzgün devam edemezsin” iki ayrı önerme.

 4. snickers’ın japonya için yaptığı t.a.t.u. lu reklamı şimdiki jokerliye tercih ederim açıkcası

 5. Hakan Uzunoglu

  aslinda joker reklami araplarin. ahan da burada. http://www.youtube.com/watch?v=I36boqQsgJU ne kadar kotu olsa da orijinal dilinde cok daha iyi.

Ahkamlar

Switch to our mobile site