online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3 Ahkam Kesilmiş

Scroogled - Microsoft Google'a büyük geçiriyor

| 02 . 12 . 2013

Bir kere “scroogled” lafının ne kadar güçlü olduğunun ve 5 yıldızlı 10 puan verdiğimin altını çizmeden  geçemeyeceğim. Chromebook’a ne kadar zarar verir bilemiyorum ama başarılı bir “boklama” kampanyası. Şapka çıkartıyorum. Video dışında Microsoft Chromebook’un nesini beğenmemiş diye merak eden varsa buraya buyrun.

Amma ve lakin Microsoft’un “datanızı çalıyorlareoaoaa” çığlıklarını acaip iki yüzlü buluyorum. Tamam Google’ın bu data okuma ve reklam verme, yani datamızı dolaylı yoldan birilerine satıyor olması, durumu çokça şikayet edilebilir ve herkes tarafından bilinen bir şey. Fakat mesela ben bana “ilintili” reklam göstermelerini ve bedava verdikleri gmail gibi bir hizmet karşılığında bunu alıyor olmalarını garipsemiyorum. Ayrıca  Microsoft’un da bu işlerde at koşturduğunu ama bizim bilmediğimiz düşünüyorum.

Ha bu konuda bilgisahibi olmadan fikir sahibi olabilirim, varsa bilen yamuğumuzu düzeltsin. Hürmetler.

scroogled

Comments

 1. wime77

  Adam bu gerçek bir laptop değil içinde Microsoft Windows ve Ofice yok diyor ya şuna benzettim.

  Tofaş ile gezen adamın ‘ tüm arabalar da 4 tekerlek var, bir motor var oda gidiyor buda gidiyor hattta bu çok daha ucuz o çok pahalı’ diyerek kendisini teselli etmesinden ibaret.

  Microsoft sonunda BİZ İNTERNETTEN ANLAMAYIZ, SEN MAKİNANA PROGRAMLARINI KUR ORDA KENDİ KENDİNE TAKIL diyor da dünya öyle bir dünya değil artık.

  Microsoft artık BEL ALTINDAN VURMAK İSTİYOR AMA CEVABI YAKINDA GELİR VE O İŞ BURDA SERGİLENMEYE LAYIK OLUR EMİNİİM:)))

  Esas Apple çıkıp ULAN MACPRO YU KOPYA ETMİŞSİNİZ diye neden mıymıylanmadı ?
  MS, tedavisi olmayan bir hastalıktır.

 2. quun

  11 eylulden sonra cikan vatanseverlik yasasiyla butun abd menseli firmalar abd hukumetne bilgi saglamakla yukumlu fakat Google bununla birlikte 3 uncul firmalara da kullanici bilgilerini veriyor.google gelirlerinin %96 sini reklam dan sağlıyor bokunu çıkartıyor örneğin gmail kullanıcıya mailinin içeriğine göre reklam gosteriyor. MS te bunla ilgili yine scroogled altinda outlooka gecisi onermisti hakklilik payida var

 3. Microsoft son sözü söylemiş .. 🙂

Ahkamlar

Switch to our mobile site