online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3 Ahkam Kesilmiş

Gerçek don, gerçek kadın, gerçekten güzeller...

| 21 . 01 . 2014

Tamam yalan söyleyemem, Victoria’s Secret defilesi olunca önüne oturup seyretmiyor değilim. Sonuçta ben de aynı çarpık kültürel bombardımana tabiyim şu hayatta. Benim de güzellik algım çarpıtılmış, bana da yalan söylenmiş. Ben de hilelerle satın alınmışım. Ama konu hakkında sert fikirlere de sahibim kendi çapımda. O kadınlar gelseler büyük ihtimal konuşamam hiçbiri ile. Ama ben insan gibi kadın beğeniyorum. O defilede yürüyenler insan gibi değiller. Sokakta gördüğün gerçek insanlardan değiller. Güzel değiller demiyorum ama gerçek hiç değiller. Kendileri de farkında, o dergilerdeki reklam filmlerindeki insanlar onlar değil aslında. Öyle ciltler, meme ya da popolar yok bu hayatta. Bu konuda en güzel lafı Cindy Crawford etmiş, “Even I don’t look like Cindy Crawford in the morning” (ben bile sabah Cindy Crawford’a benzemiyorum” diyor ve gönülleri fethediyor… Ama işte kim inandırmışsa onların güzel olduğuna bizi, hayattaki en büyük amacımız ya onlardan olmak ya onlar gibi biriyle olmak. Hem biz erkekleri hem de kadınları hayattan bezdiyor bu imkansız gerçeklik, burada şerefsizlik yapmayayım tabii kadınlar burada daha zor durumdalar.

Allahtan yavaş yavaş bu konuda uyanan insanlar var, buradan ekmek çıkabileceğine uyanan markalar da peşinden geliyorlar. Aeria o markalardan biri, en azından uyanan insanlara mal kakalamaya çalışanlardan biri o. Nitekim Aeria bir American Eagle alt markası ve American Eagle halen orası burası photoshop’lanmış görselleri kullanıyor. Ama “baby steps” diyor bu adımlarını ayakta alkışlıyoruz. Filmde de bir iş yok ama niyet güzel.

Benimkinden biraz daha derin içgörüye hakim bir metin için Adweek’in makalesine göz atın derim. Kadın haklı beyler!

aerie-5 aerie-4 aerie-3 aerie-2 aerie-0 aerie-hed-new-2014

Comments

  1. http://www.youtube.com/watch?v=KM4Xe6Dlp0Y

    Burda da hanim kizimiz ayni seyi soyluyor, cekimlerdeki fotograflariyla ayni gun gercek hayattaki fotograflarini gosterip, “O dergideki kiz ben degilim, o bir ekip calismasi.” diyor. Ben cok etkilendim izleyince, cunku hic o acidan bakmamistim.

  2. abi bence bu kadın kendi dediği gibi gerçekten sexy :d

    ki gerçekten yazdıklarınız konusunda da haklısınız. güzellik ve iyi görünmek adına her geçen gün yeni bir fitness, yoga bla bla salonu açılıyor. Üstelik diyetisyenlik diye bir eğitim dalı çıkıyor vs vs bir çok örnk verilebilir.

Ahkamlar

Switch to our mobile site