online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

4 Ahkam Kesilmiş

Netflix bizi "prom"a götür

| 11 . 04 . 2014

 

Yurt genelinde sosyal medya okullarında, kurslarında okutulsun. Tüm markalar bu kafalara gelsin istiyorum. Spontane “marketing” nasıl yapılır, tüketiciden gelen arapas nasıl asiste dönüştürülür. Vallahi ders gibi hareket. Gerçi bizim sosyal medya denilen nanenin inine girip, kökünü kazımaya yemin etmiş bir devletimiz var, götü kurtarabilirsek belki bize de böyle işler yapabiliriz.

Neyse sığ siyasi mesajımızı da verdikten sonra konumuza dönelim. Şikago’lu Muthana Sweis isimli liseli ergen arkadaşımız bir kız arkadaşı olduğu ve onunla prom’a gidebilecek olmanın yeterli olmadığını düşünmüş olsa gerek ki Twitter üzerinden Netflix’e asılmış. “Gel seni baloya götüreyim canıms,1000 RT de cabası daha ne istersin.” demiş. Sosyal medya dinamiklerine kafası çalışan “uzmanlar” olsa gerek ki hemen atlamışlar… Gerisi videoda.

Screen Shot 2014-04-11 at 13.42.49

Comments

 1. Furkan

  Peki sizce sosyal medyada ya da direkt twitterda firmaların ve ajansların bu tarz etkileşimlere eğilimi nasıl?
  Bence ajanslar başta olmak üzere etkileşimlere pek yatkın değiller.

  • Eren

   Bana kalırsa yetenekli ajanslar bunun gibi işler yapmak için böbreklerini verir. Ama bizim buralarda markalar ödlek ve yeteneksiz yöneticilerle doldurulmuş oldukları için bu işlere pek yanaşmıyorlar. Bir kere “müdürden onay almak” diye bir şey var çarkların dönmesini engelleyen. Müdür dediğin adam/kadın da çoğu yerde dinazordan hallice olduğundan sosyal medya dinamiklerine hakim olmuyor. Dolayısı ile bu işler bizde zor.

 2. Aybüke Uzsoylu

  kesinlikle,keske sosyal medya ajanslarin ellerine teslim edilse de bizim ajanslar da boyle ialer patlatsa.bunun yani sira tabi firnalarin hukumete ve cemaate yakinligin da sosyal medya etkinliklerini etkiledigini dusunuyorum. Bu noktada Bir yerden sobra ajans da firma profiline uyucak diye 1000 takla atacaktir.

Ahkamlar

Switch to our mobile site