online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

3 Ahkam Kesilmiş

Panda'dan comeback - Hazlı ve Öfkeli

| 05 . 05 . 2014

 

Hey gidi Panda hey, yaşı tutanlar bilir,  “fabrikada fare var” dedikodusu ile bir anda piyasadan silinmişti vakti zamanında. Sonra Algida geldi tozunu attı koskoca Panda’nın. Son yılldarda “comeback” peşindeler ama bu “gerçek” kampanyasına kadar kullandıkları embesil panda karakteri ile olacak gibi değildi. Konuşuyor ama çok da beceremiyor, kendini ifade edemeyip gerzek gerzek bir şeyler yapıyordu. Öbür taraftan da Algida ile, Algida’nın sahasında yani lüks, zenginlik, gösteriş vs. gibi anahtar keilmeler üzerinden savaşmaya çalışıp yeniliyorlardı.

Gel gelelim yeni işlerine, daha önce “ulan gece elbiseli kadın dondurma, çikolata yer mi?” temalı yazılar yazmışlığım vardır. Sanırım bu senaryoları yazan herifler hiç bir kadınla düğüne gitme öncesi aynı evde bulunmamışlar. Gece/düğün elbisesini giyen kadın, kıçım büyük, göbeğim pörtledi diye stress yapar. Gidip oh oh daha çok pörtleyeyim diye bir kalıp çikolata yemez. Yiyorsa da bu zevk içn değil, battı balık yan gider artık doktor ne yerse yesin demiş kıvamına geldiğinden yer.

Bu içgörüyü yakalayan Panda reklamları üzerinden Algida’ya geçiriyor. Embesil pandadan sonra kalbimi çalıyor. Var ben sana biraz ısınmak Panda.

Screen Shot 2014-05-05 at 13.02.23

Comments

  1. Buket BAKIR

    Başıma bir şey gelmeyecekse ben bu Panda reklamını da beğenmedim. Her kelimesinde, her hareketinde fazla fazla Magnum’a sataşan bir reklam olmuş. O hoşumuza giden, gülümsememize fırsat tanıyan ince espri, dokundurma olayı olmamış tam. Bir tek sonundaki çubuktan çıkmayan kodu hiçbir yere göndermeme şakası güzel olmuş.

  2. Safa Besli

    Reklamdaki amac da bu değil mi zaten magnum vs gibi markaların gerçekden uzak reklamlarına bir gönderme yapmak ve bu işi de layığıyla yapmışlar. 10 numara 5 yıldızlık iş olmuş..

  3. Buket Bakır

    Reklamların yüzde yüz gerçeklere dayanması gibi bir zorunluluk olduğunu sanmıyorum. Zaten öyle olsalar izlemeyiz. Naçizane bilgim dahilinde konuşuyorum tabii. Ayrıca gerçeklerden uzak magnuma sataşan panda’nın önceki reklamlarını bir hatırlamak gerekir 🙂 Kaldı ki, kendileri tıpatıp magnum görünümünde bir dondurmayı satmaktalar. Adını sorsan kimse bilmez. Bu reklamla dikkat çekmiş oldular, amaç da bu zaten. Yine de benim içime sinmedi pek. Aynı fikirle daha ince bir iş olabilirdi.

Ahkamlar

Switch to our mobile site