online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Çirkin sebzeleri sevelim

| 05 . 08 . 2014

Böyle fikirlere o kadar bayılıyorum ki reklamcı oldum. Ha böyle bir fikir bulamadım o ayrı. Bulamadığım için de Adamlar Yapıyor'u yazmaya başladım, bu da benim yanıma kar kaldı. Şimdi bu fikrin neresinden tutsan enfes. Neresinden baksan cinyıs.

Kapitalist domuz olarak bakıyorum, üfff normalde çöpe atacağın malı sat cebin dolsun. Ucundan da olsa kendine "aaa ne kadar da doğa, dünya dostu" dedirt cebin dolsun.

Reklamcı gözünden bakıyorum ki yurakıdaki gözden pek de farklı bir açı olamıyor ne yazık ki; üff bir taşla iki kuş vuruyorum, marka algısını yükseltiyorum, doğa dostu sosyal sorumluluk kampanyasının dibine vuruyorum. İnsanlar marka hakkında konuşuyor, üzerine bir de "case-study" patlatıyorum, ödüllerden ödüllere koşuyorum. Ajansımın cebi doluyor.

Tüketici olarak bakıyorum, aaa ne kadar da ucuz. Hem zaten bunları yemelik almıyorum çorba yapıyorum, suyunu sıkıyorum. Çirkin olmasından bana ne...

Bir de cahil gözümle bakıyorum, adamlar bizim sebzeler konusundaki estetik algımız tamamen değiştirmişler. Direkt çıkanı satmamışlar, senelerce güzelini iyisini satmaktan havucun doğal hali kafamda şekillenmiş. Ben başla şekil havuç görmemişim. Benim bildiğim havuç tek tip. Cahil miyim neyim, haydi hayırlısı. Bu arada bu olayı biz pazarlarda 23095729 yıldır yapıyoruz tabii ama olsun.

PS: "Inglorious Fruits" da şahane isimmiş. Şapka çıkartıyorum. Sebzelere ayrı ayrı verdikleri isimlere de gülmedim değil hani.

inglorious-fruit-preview the-ridiculous-potato grotesque-fruits-4 maxresdefault ugly-carrot
the-failed-lemon

Ahkamlar

Switch to our mobile site