online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Aptal Taraftar

| 14 . 08 . 2014

 

47db528295523b5c1422629313235115-500x9000

 

Ülkenin her katmanından, her bölgesinden, hepimiz aptal olduğumuz için hayat devlet ve şürekası için çok kolay. Hayat onlara güzel. Passolig reklamlarından anladığım bu benim. Reklamları seyrettiğimde görüyorum ki brief ( o da brief verdilerse ) çok netmiş.

1- Bu gerzek halk hortumladığımız; kart parası ve maç başına alınan hizmet bedelini çok buluyor. Bir şekilde çok olmadığına, hatta az olduğuna inandıralım.

2- Güvenlik müvenlik bir şeyler söyleyin, hatta Passolig almayanları, protesto edenleri mümkün olduğu kadar terörist gibi gösterin. Passolig almıyorsan vatan haini olmalısın konumlandırması koksun her taraf.

3- TC Kimlik Numarası, anne kızlık soyadı, ev/iş adres ve telefonu alıyoruz, çok pis fişleyeceğiz embesilleri bunu biraz yumuşatmak lazım. “Eeeee TC kimlik no mu her yere veriyorum” gibi embesil cümlelerle halledebiliriz diye düşünüyoruz.

4- Bazılarından 15 bazılarından 25 alacağız, hatta bazılarına kredi kartı kakalayıp donlarını alacağız ama çaktırmayın genelleyin gitsin. İstediğiniz kadar yalan dolan, gerçek çarpıtma işine girebilirsiniz. Recep abinizin selamı var, arkamız sağlam.

Şimdi de durum gerçekten nedir ona bakalım (burada yazdıklarıma rererö diyenleriniz çıkacaktır, düzeltilmeye hazırım benim okuduklarım hep bu yönde)

– AktifBank’a peşkeş çekiliyoruz. AKP ve saz arkadaşlarının palazlandırılma projelerinden birine alet ediliyoruz. 8 şubesi olan bir banka, hiç bir teminatı olmamasına, girdiği ihaleyi PTT ve 6 bankalık bir konsorsiyuma karşı nasıl kazandığı belli olmamasına rağmen verilmiş bu proje ile “büyük banka”, dolayısı ile sahibi de taşaklı iş adamı oluyor.

– Hepimiz fişleniyoruz, her yerde “spora siyaset karıştırmayın” diyenler seçim propagandası olarak stad açılışı sırasında gösteri maçı yaparlar bu memlekette, unutmayın. Bundan sonra maçta “Katil AKP” diye bağırdığında, Recep’i eleştiren bir tezahurata eşlik ettiğinde evinde bir polis memuru bekleme ihtimalini seveceksin…

– Aldığın kombineyi babana, abine, arkadaşına veremeyeceksin… böyle salakça şey mi olur? Tek maça gitmek için 25TL’lik Passolig alıp içine bilet yükletmek gibi bir sistem ancak bizde, ancak yolumu kesil cebimden 25TL alma yüzsüzlüğüne kalkışamadıkları için olur.

– Pasolig’in genel olarak tüm etik değerlere karşı olmasının ve şerefsizlik sınırlarını zorluyor olmasının dışında reklamları da bir çok reklam yasasını çiğniyor.

Alın bu da sikko ötesi reklamı… konumuz reklam ya göstermek adettendir.

 

Ahkamlar

Switch to our mobile site