online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bir Ahkam Kesilmiş

Hayat way kiki vay vay mı, yoksa DeFacto ile rahat mı?

| 30 . 09 . 2014

Screen Shot 2014-09-30 at 10.35.07

Şimdi iki iş için de “oha çok iyi” diyemeyiz, bunda bir mutabakata varalım. Hedef kitle, sektörün genel halet-i ruhiyesi, şimdiye kadar yapılmış giyim kuşam reklamlarına vs. bakınca “tamam işte öyle popoya böyle jean” diyebiliriz. Lakin harcanan paralar, jingle’larla itilen kafalar vs. masaya yatırılırsa bir kazanan bir de kaybeden olmalı. Bir iyi bir de kötü kampanya olmalı iki rakip firma arasında. Hodri meydan DeFacto mu döver? Yoksa Nil’in jingle’ı ile rüzgarı arkasına alan LC Waikiki mi? Yani aslında hangisi iyi diye sormuyorum, hangisi kendi içinde daha az kötü diye soruyorum.

 

Comments

  1. Kahtalı Mıçı

    De Facto reklamındaki problem yine, (markanın değil) ajansın, kendi kapalı dünyasından halk hep/hala bunu sever temelli > gençler hep/artık bunları yapar savurmasıyla, sadece kendi eğlenceli buldukları/yapabildikleri şeyleri markanın hedef kitlesine dayama alışkanlığı. Su tabancasıyla eğlenen hipsterlar, yüz maskesiyle danseden little mermaids, havuza giysili atlayalım, bisiklet paten, gece çılgın böhem partiler verelim (spotify reklamına döndü) yok abi onu sen bir kere zengin bi arkadaşın vasıtasıyla yaptın bitti. Ki o adam da hala yurt dışından giyiniyo, geçip iki cümle önce bülücin amerikanın şalvarıdır diyen markayla değil. O bağlamda hodri meydandan çok haydi beni de aranıza alın der gibi bir havası var.

    LcWaikiki’de ise ortamları ve casti seçen, o bağlamda daha doğru tespitlerde bulunuyor diyebiliriz kitleyle alakalı, en azından tam sınırda, gerçi o da kalan karakter anlatımını yazıyla tamamlamış. Ha hayat wakiki kiko ne demek bilemem. Ama bir kaç saniye içinde o da oturuyor. Yine de biz markanın maymunlu dönemini özledik. Böyleyken böyle işte Eren hocam.

Ahkamlar

Switch to our mobile site