online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Bir Ahkam Kesilmiş

Brand Week geliyor, hazır mısınız?

| 20 . 10 . 2014

940x452_v2_TOPLU_KONUSMACILAR-940x452_c

 

Kasım Ayı başında Brand Week var (3-8 Kasım) , gençler atlamayalım. Geçen sene “uzaydan atlayan adam” Felix Baumgartner’ı sunan Brand Week bu sene de entresan konuşmacıları ayağımıza getirmiş. Bu hafta boyunca, Brand Week süresince konuşmalarını dinlemeyi planladığım adam ve kadınlar hakkında 3-5 şey yazıp çizeceğim, hazır olun.

Önden aperatif olarak hangi konuşmalara “kesin” giderim onun listesini vereyim, gerisi size kalmış olsun.

Sir John Hegarty – Bartle Bogle Hegarty (BBH) Kurucu Ortağı 

BBH ne kim? Axe, Adidas, Nike, British Airways, Playstation, Google, redbull, WWF gibi reklamverenlerle çalışan büyük bir network ajansı. John Hegarty’nin de ne kadar önemli bir insan olduğunu sadece isminin başındaki “Sir” ünvanından anlayabiliriz aslında, ama yine de “ben biraz daha bilgi isterim” derseniz kendisinden dinleyin.

Dave Schiff – Made Movement Yaratıcı Grup Başkanı ve Şirket ortağı 

Made’in websitesine mutlaka bakmanızı öneriyorum. Sanırım Brand Week’te en merak ettiğim konuşmacı Dave Abimiz. Enteresan bir konumlandırmaları var, “Made in America” lafını tekrar havalı yapma, Amerika’da iş gücünü güçlendirme  ya da sosyal sorumluluğu güçlü tutma gibi bazı satır arası görevler edinmişler ajans olarak. Bunu “çirkin” milliyetçi olmadan nasıl başarıyorlar öğrenmek, anlatacağı enteresan hikayeleri dinlemek istiyorum açıkcası…

Dave Luhr – W+K Başkanı 

Valla ajansın adı ve Mr. Luhr’un titri yetmediyse size, söyleyecek bir şey pek bulamıyorum.

Eric Whitacre – İnovatif Yayıncı, Grammy Ödüllü Besteci

Benim pek hakim olmadığım bir konu olmasından kelli merak ettiğim bir abimiz Eric. Hem Grammy kazanmış hem Dünya Ekonomi Forumu ve Global TED’de konuşmalar yapmış olan Whitacre, enteresanlığın doruklarında bir konuşma vaat ediyor. “Kimmiş bu adam?” sorusuna daha detaylı cevap için sizi Brand Week sitesine alabiliriz.

72and Sunny’den Nic Owen ve Stephanie Feeney – 72&Sunny Strateji Direktörü ve 72&Sunny Yönetici Direktörü

Butik ajansların kralı, yarışmaya Amsterdam’dan katılıyor. 72and Sunny için sadece unHate kampanyasını göstermek yeterli olacaktır herhalde…

Jose Miguel Sokoloff –  Lowe Global Yaratıcı Kurul Başkanı  & SSP3 Kolombiya CCO ve Eş Başkanı

Daha önce Adamlar Yapıyor’da da hayranlığımı bildirdiğim FARC Gerilla Demobilizasyon işinin yaratıcılarından biri. Sadece bu işin “case study”sini tekrar seyretmek için bile dinlerim Sokoloff’u. Ayrıca her zaman söylediğim Latin Amerika ajanslarınından çıkan yaratıcı işlerinden bir kuple gösterse ufkumuz açılır. Gidip Sokoloff’un oturduğu koltuğa vs. dokunun yaratıcılık bulaşıcıdır nitekim….

Jason Silva

Aşağıdaki videoyu seyredip de Jason Silva’nın konuşmasında neler anlatacağını merak etmiyorsanız… size bir şey diyemiyorum.

 

Comments

Ahkamlar

Switch to our mobile site