online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

2 Ahkam Kesilmiş

Brand Week'te dinlemezsem olmaz Vol. 1; 72and Sunny

| 21 . 10 . 2014

 

Brand Week post’larının girizgahında da bahsettiğim gibi, görmeyenlerinize sadece unHate kampanyasını gösterdiğimde bile 72and Sunny  Strateji ve Yönetici direktörlerinin konuşmasına koşa koşa gitmek isteyeceğinize eminim.  Daha önce görmüş olanlarınız da zaten şimdiden meraklanmış olmalı.

 

 

Tüm reklam yaratıcıları ve (umuyorum ki) tüm reklamveren tarafı çalışanları hayatlarında bir kere bu kadar iddialı, bu kadar provoke edici, bu kadar riskli bir iş yapmak ister. Lakin dünyadaki tüm reklam sektöründen 1,2 bilemedin 3 grubunun eline böyle bir fırsat geçer, aklına böyle bir fikir gelir. Mesele 72and Sunny’nin Benetton’un UnHate kampanyasında olduğu gibi anı yakalayıp, golü atabilmesi… Bizim gibi bir ülkede bunu yapmak zor, hatta imkansız. “Ben de Amsterdam’da ajans kursam ben de yaparım” deme. Dünya’nın her yerinde zor bu işler. Bu yüzden 72and Sunny  sunumu Brand Week’teki en meraklandığım konuşmalardan biri, umarım işin “arka tarafı”ndan hikayeler de anlatırlar.

Tabii Amsterdam’ın en şahane ajansı 72and Sunny’i sadece UnHate kampanyasına indirgemek ayıpla iştigal olur, nitekim adamlar/kadınlar Nike’ın “Next Level” kampanyasına imza atmışlar. Bir ajansın hem UnHate hem de Next Level gibi iki işi yapabilecek kadar çok yönlü olabilmesi muhteşem bir şey. İşin bu kadar farklı yönünü bu kadar başarılı uygulayabilmek bir çok “büyük” network ajansın rüyasında göremeyeceği bir yetenek.

 

 
Starbuck’s, Nike, Samsung,  Google’la iş yapan, Carl’s Junior’un “seks satar” motosunun kanıtı olan ilşlerine imzasını atmış, Amsterdam’dan sonra Amerika’da da ofis açan, sektörde adı sanı olan bir ajans. Özellikle Call of Duty ve Destiny gibi ikon bilgisayar oyunlarına yaptıkları işler nefis ötesi. AdWeek tarafından 2013’te ajansı seçilmiş, boru değil. Anlatacak çok şeyleri olduğu kesin.

 

İşlerine örnekleri de şuradan görebilirsiniz.

Comments

  1. canan karahan

    Pekala, papa ve imamı o şekle getirmek hoş mu? Ben buna rezalet derim. EDEP YAHU!

    • Eren

      Bence çok hoş, sizi neresi rahatsız etti? Nerenize dokundu? Keşke olaya bir de haham katılsaydı. O zaman görürdünüz şamatayı…

Ahkamlar

Switch to our mobile site