online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Yerli Malı Haftası

| 17 . 11 . 2014

21113525_yerlimali5

N’oluyo isimli start-up’ıma istinaden çok daha fazla ulusal kanal izlemeye başladım, dolayısı ile çok daha fazla reklama mağruz kalıyorum. Özellikle de çok falza medya satın alması yapmamalarından kelli arada kaynayan kampanyalara daha fazla rast geliyorum. Bunlardan biri Bilio.com’un şahane işleriydi. Haftasonu yazmıştım. Üstüne iki tane daha kampanyayı es geçmemek, haklarını vermek isiyorum.
Birincisi Tadım’ın “Sosyal Medya” işleri. Bu “hepimiz biriz, Biz Türkler çok şahaneyiz, aslında biz yaptık mı şöyle yaparız” mealli işlerden acayip sıkıldım. Her bayramda tüm markaların, Türkmüş gibi yapan global sigorta şirketleri vs. ya da uzun süredir pek sesi soluğu çıkmayan köklü Türk markalarının yaptığı bu çirkin “hepimiz birimiz birimiz hepimiz için” mesajlı kampanyaların sonu gelsin. Ajanslar sunmasın, müşteriler bu zokayı yutmasın. Tabii Tadım işi gibi, iyi metin yazılmış, iyi bir edebiyata oturtulmamışsa… Çok naif, çok yerinde bir kampanya diye düşünüyorum. Hürmetler Tadım.

 

 

İkinci sevdiğim iş de Lav oldu, valla üzerine kesecek çok ahkamım yok. Hoşuma gitti, güzel insight olmuş. Şapka çıkartıyorum.

 

 

 

Ahkamlar

Switch to our mobile site