online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Digital Age Summit 2016’da kimi dinlerim? İkinci Kısım

| 29 . 04 . 2016

 

Screen-Shot-2016-04-19-at-15.09.51

11-12 Mayıs’ta Digital Age Summit geliyor. Geleneksel olarak, gittiğim tüm konferanslarda kendi dinleyeceğim abilerin/ablaların bir listesini yapıyorum. Digital Age Summit 2016’da bunları merak eder, dinler, “bir sorusu olan var mı?” diye sorduklarında acayip soru sormak isteyip sınıfta soru soran inek durumuna düşmekten korktuğum için soru soramadan eve dönerim. Acaba hangi konuşmacıya gitsek diye düşünenlere de dev olmasa da irice bir hizmet olduğunu düşündüğüm listenin ikinci kısmına geldik. Bu bölümde biraz daha “insanlar ne acayip yaratıklar ya” diyenlere cevap verebilecek insanlar var. Afiyet olsun.

PS: Birinci kısım da şurada

Screen Shot 2016-04-29 at 11.44.54

Focus groupmuş, kamuoyu araştırmasıymış vesaire gibi şeyleri enteresan bulan herkesin Nielsen Genel Müdür Erdem Tolon’u dinlemesi elzem. Enteresan bulmayanlarınız da reklam, pazarlama vs. gibi bir işle uğraşıyorlarsa ödev niyetine dinlemeli kendisini. Nitekim reklam dünyayı döndürüyor olabilir ama araştırma ve tüketici alışkanlıkları da reklamı döndüyor…

 

 

Screen Shot 2016-04-29 at 11.45.38Dedim ya tüketici bizim işimizin en önemli kalemi, nitekim işimiz tüketiciye ihtiyacı olsun ya da olmasın mal satabilmek… Eh o zaman hedefteki adamı/kadını tanımak önemli. Davranışlarından feyz almak, nasıl düşündüğünü, ürünü nasıl kullandığını bilmek daha da önemli. O zaman davranış bilimci Matt Wallaert’i dinlemek ise en önemli! Matt Bey abi şu an revaçta olan “girişimcilik” denizine atılmış insanların hayatlarını kolayşlaştırmak için çalışıyor IBM’de mutlaka söyleyecekleri arasından ilgilinizi çekecek şeyler vardır. Emin olabilirsiniz.

 

Screen Shot 2016-04-29 at 11.49.48

Pelin Hanım bir “pazarlama teknolojisi stratejisti” hiç bir şeye olmasa da titrine saygıdan dinemek gerek diye düşünüyorum. Cornell’de de ders veren Pelin Hanım’ın tam olarak ne  yaptığını anlamak bile kendi başına bir iş. Digital Age sayfasında yazanları anlamak için dinlemek istiyorum kendisini.

Ahkamlar

Switch to our mobile site