online pharmacy usa

Image Image Image Image Image Image Image Image Image Image
Scroll to top

Top

Ahkam kesilmemiş

Senin yaptığın kadarını ben unuttum - araba sigortası edition

| 02 . 01 . 2017

 

Reklamın, reklamcının, stratejistin en önemli görevi nedir? İyi reklam yaptıran, satış arttıran en önemli detay nedir? Diğer markalardan ayrışabilmek, insanlara o marka yerine beni seçmeleri için nedenleri anlatabilmek. Nitekim sen de sigorta satıyorsun ben de, hatta o da sigorta satıyor. Üç aşağı beş yukarı hepimizin verdiği servis aynı… belki sen 3 lira daha fazla verip daha iyi bir uygulama yapmışındır, belki diğer kafayı çalıştırıp daha iyi bir ajansla çalışıyordur daha da önemlisi ajansının lafını dinleyip doğru düzgün reklam kampanyaları yapmalarına izin veriyordur… Lakin günün sonunda verdiği ya da vermediği hizmet aynıdır.

Al mesela doğru düzgün ajansla çalışan, stratejisini iyi kurgulayan ajansa güvenen, biraz da parasına kıyan sigorta şirketi nasıl da diğerlerine golü atıyor. Nasıl da rakiplerinin o ufak metinlerde kaybolan foyalarını ortaya çıkartıyor… Nasıl da tüketiciye “vaaayy şerefsizlere bak ne güzel yapmışlar” dedirtiyor. Böyle işlere şapka çıkartmayacağız da ne yapacağız ha? Sorarım size…

PS: Adamlar Yapıyor uzun bir ardan sonra sahalara indi, fark etmişinizdir. Bir süre sitede patlayan çatlayan yerler olabilir. Hatta arada “oha 3-5 ay önce görmüştüm ben bunu” dediğiniz işleri de paylaşabilirim… Mesela bu iş 2013 tarihli… Bir süre kusura bakmayacaksınız. Akabinde her türlü üstüme yürüyebilir, lafınızı esirgemeyebilirsiniz. Hürmetler.

screen-shot-2017-01-02-at-11-56-36

Ahkamlar

Switch to our mobile site